Blog

İSTAMONU’DAN DEVLET ZİYARETLERİ

İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz ile Balrıum Genel Müdürü Murat Bal, 21-24 Eylül tarihleri arasında Kastamonu’da gerçekleşen TRADEF Fuarı sonrası teşekkür ziyaretleri için bazı devletlerin Ankara’da bulunan büyükelçilerini ziyaret ettiler.


Filistin’in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ile başlayan makam ziyaretleri sırasıyla Kuveyt Ankara Büyükelçisi H.E. Mr. Wael Y. Alenzi, Afganistan Ankara Büyükelçisi Amir Muhammad Ramin, Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Nadir Yusuf Eltayeb, Güney Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Majok Guandong, Cibuti Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdullah ve Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Ticaret Ateşesi Ceyhun Halilov’u ziyaret ederek, TRADEF Fuarı üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

KARADENİZ: HER AÇIDAN İLKLERİ YAŞIYORUZ.


21-24 Eylül tarihleri arasında Kastamonu’da gerçekleşen ve her açıdan ilklerin yaşadığı ve yaşatıldığı TRADEF Türkiye Ortadoğu Ticaret Fuarı’nda ağırladıkları Filistin, Sudan ve Afganistan büyükelçilerinin kendilerine önemli yol haritası çizdiğini hatırlatan İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, “Kastamonu tarihinde aynı günde 7 büyükelçi ziyaret eden kişi ve kurum olarak bir ilke imza atmış olmak çok değerli. Kastamonu’yu ve çalışmalarımızı yerinde gösterdiğimiz sayın büyükelçilerin hem şahsımıza hem de yaptığımız işlerde ki emek yoğunluğuna saygıyla yaklaşmış olmalarının çok önemli olduğunu, yanınızdayız mesajlarını son Ankara ziyaretlerimiz de hissetmiş olmak çok önemliydi, kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


13 BÜYÜKELÇİ DAHA ZİYARET EDİLECEK


Karadeniz, son Ankara ziyaretleri esnasında, Afganistan, Filistin, Sudan, Güney Sudan, Kuveyt, Cibuti ve Azerbaycan büyükelçilerinin ziyaret edilmesinin en önemli yanının önümüzde ki yıl İstanbul’da yapılacak olan TRADEF 2023’ün vizyonunu konuşma fırsatı bulduklarını ve bakış açılarını değerlediklerini söyledi. Karadeniz, sayın büyükelçiler TRADEF ’in gerçek bir ticaret fuarı ve iş birliktelikleri sunacağı konusundaki hassasiyetleri umut verici, bizde inşallah elimizden gelenin en iyisi yapacağız dedi. Karadeniz, önümüzde hafta sırasıyla BAE, Bahreyn, Cezayir, Fas, Katar, Libya, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus, Umman, Ürdün ve Yemen gibi 13 ülkenin büyükelçilerini ziyaret ederek, Tradef 2023 hakkında fikir ve görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir